Neplaťte keď nemusíte

14.03.2015 22:20

Veľa motoristov ani len netuší, že v prípade dopravnej nehody má nárok na bezplatný odťah vrámci asistenčných služieb. Stačí keď majú uzavreté Povinné zmluvné poistenie alebo Havarijné poistenie a obratia sa na asistenčnú službu svojej poisťovne. Pritom nerozhoduje či dopravnú nehodu spôsobili alebo sú poškodení. 

Ak ste mali dopravnú nehodu a vaše auto je nepojazdné volajte asistenčnú službu vašej poisťovne. Číslo nájdete na asistenčnej kartičke, ktorú ste dostali k bielej karte od vašej poisťovne alebo v našej tabuľke. Operátorovi nahlásite svoje údaje, údaje o vozidle, polohu a rozsah poškodenia. Následne nato vám operatór vyšle najbližšiu zmluvnú odťahovú službu s adekvátnou technikou podľa vami nahlásenej situácie a poškodenia. Je veľmi dôležite vedieť čo najpresnejšie opísať situáciu a miesto kde sa nachádzate. Potom už len stačí počkať na príjazd odťahovej služby, ktorá profesionálne vyrieši váš problém.

Asistenčné služby môžete využiť aj v iných nepríjemných situáciach na ceste nie len v prípade dopravnej nehody. Ak vám vaše auto vypovie službu odťah do servisu. Takisto keď dostanete defekt, dôjde vám palivo, máte vybitý akumulátor, zabuchnete si kľúče v aute, alebo sa vám vypáli žiarovka môžete využiť cestnú službu.